Dan Petrescu , esec la primul meci in fruntea CFR ului.

FOTBAL - SUPERCUPA ROMANIEI - STEAUA - ASA TIRGU MURES

A fost primul meci al marelui Daan Petrescu, noul antrenor al Cfr Cluj.  Clujenii au remizat 1-1 la Botosani.

acum bineinteles ca Antrenorul propriu zis nu face el nimic dar asta e in mentalitatea MAjoritatii suporterilor de fotbal . Dan petrescu a castigat campionatul cu Urziceni acum nu stiu cati ani, nu m-am uitat acum, stiu , Google ul e la un click distanta  .

la aceasta echipa sunt jucatori buni  Camora, Deac , Culio, Nistor , si totusi si deschizand scorul  din primele 10 minute nu areusit sa tina avantajul,  a venit golul egalarii dintr-un corner al Botosani ului pana la pauza . si asa s-a terminat meciul..

Echipa a parut foarte crispata, agitata sa aduca mingiile in fata, pentru ca daca voiau sa urce cu migea la picior nu puteau sa ii devanseze pe cei de la Botosani. Cred ca si jucatorii aveau in cap ideea obsedanta ca acum la ei a venit un antrenor care gata ii face sa caastige oricum. Echipa a jucat cu ezitare la PArtea de constructie parca  dominati hipnotic de ideea ca mingea sa ajunga acolo in fata si iese gol.

E deabia la inceput si desi nu putem sa concluzionam de acum , dar poti sa Vezi ca nu exista un stil care sa schiteze o idee in privinta jocului pe care il vrea implementat Domnul Dan Petrescu./

FCSB si Dinamo , deja au plecat cu un mic avantaj moral. si avantaj de puncte.