Marţi, Sferturi Wimbledon Fete: Rybarikova – Vandeweghe. Muguruza – Kuznetsova.

Marţi în sferturile turneului de la Wimbledon

• Muguruza – Kuznetsova

In acest an Muguruza a jucat bine pana in fazele din sferturi sau optimi unde pierdea la jucatoare de top. La Roland GArros a pierdut cu Mladenovic in 3 seturi. la Birmingham a pierdut cu Barty, La Eastbourne a pierdut in primu tur cu Strycova. Aici a jucat f bine a trecut în primele 3 tururi de  Alexandrova, Wickmayer,Cirstea fara sa piardă set, apoi in optimi a trecut de Angie Kerber cu 2-1.

Svetlana a jucat la fel de bine daca luam doar suprafetele rapide hard si iarba in 2017 are 20 W/7 L  . MUguruza are 20 W / 6 L .

Kuznetsova a trecut de Jabeur Makarova, Hercog si Radwanska fara sa piarda set.

Dintre cele 3 doar MAkarova sa zicem ca era mai valoroasa pentru ca Radwanska nu mai joaca nimic de un an.

Cred ca Svetlana Kuznetsova are forta si maturitatea sa ia cel putin un set

Muguruza – Kuznetsova minim un set 2 @ 1.45

• Rybarikova – Vandeweghe

Rybarikova a jucat f bine pe iarba , a ajuns in semi la Nottingham pierduta la Konta, la Ilkley a castigat turneul care a fost de categorie challenger.

aici la Wimbledon a trecut de Niculescu, KArolina Pliskova Tsurenko si MArtic,

realizarea uuitoare a fost victoria asupra favoritei oprincipale la castigarea trofeului , KArolina pliskova,

Vandeweghe este o jucatoare de stare, care are calităţi excepţionale mai ales pe iarbă unde a şi caştigat turnee în cariera. La Nottingham a trecut de McHale si Konta in minim de seturi ca in sferturi sa castige set cu Muguruza , dar avea să se retragă la scorul de 1-1 la seturi.

Aici a trecut de MArtic in optimi. A mai castigat cu Riske si T Maria.

Rybarikova are inalţimea de partea ei, cu joc care se Pliaza perfect pe aceasta suprafata, dar  COCO are avantaj TEHNICA, si loviturile biciuite care inspăimântă orice adversară