Sambata – tenis la Halle si Londra.

In turneul de la Halle pe iarba in semifinae se intalnesc

zverev-Alexander

A zverev si R Gasquet.

A Zverev a jucat exrrraordinar in acest an turneu castigat ca Roma , Si sferturi la Alte turnee mari. Are un serviciu puternic si la Hertogenbosh a ajuns in semifinala. aici a trecut de Lorenzi Kohlschreiber si BAutista agut. a pierdut set doar cu ultimul.

GAsquet nu mai este la forma de acum 2 3 ani, anul asta a facut sezon subtire a avut si o accidentare. El a jucat pe zgur doar la Estoril castigat un meci si 2 meciuri castigate la Roand GArros. LA Halle a jucat cu Monfils 2-1 cu Kolschreiber 2-0 si Haase 2-1.

Cred ca Tanarul german va castiga.

A Zverev – Gasquet 1 @ 1.35

G Dimitrov – F Lopez

Turneul Atp Londra. Dimitrov a fost eliminat saptamana trecuta la Stuttgart in primul tur de JAnowicz surprinzator. aici la Halle a treut de Harrison 2-0, de benneteau 2-1 si Medvedev 2-1.

NU cred ca Dimitrov tree prin cea mai buna perioada, din nou vin meciuri cu scilatii

Feliciano putem spune ca dupa un an foarte slab a renascut pe iarba. A castigat cu Berdych cu Chardy, si MishaZverev la Stuttgart, a pierdut acolo finala cu Pouille 1-2 la seturi. aici la Londra a castigat meciuri cu adversari din nou foarte grei 2-0 cu Wawrinka(finALISt la RG) si cu Berdych iar, Il vad in cea mai buna dispozitie de un an jumate incoace.

Lopez sa ia minim un set @ 1.35

In campionatul european U21

Germania U21 – Italia U21

Germanii au 6 puncte si golaveraj 5-0 . Italia are 3 puncte ca si Cehia .

Cehia poat sa bata si sa aiba sanse la locu 2 dar trebuie sabata la ulte goluri. NU ii vad sa reuseasca asta. Germania trec=buie doar sa nu piarda ca sa isi asigure ocul 1.

Germania u21 Italia U21  1-3 goluri @ 1.52