Un meci extrem de slab din partea echipei marelui Sumudica.NIculescu noul erou national.

FOTBAL - LIGA II - GLORIA BISTRITA - CSM RAMNICU VALCEA

IN cupa Romaniei in finala Voluntari a dovedit o eterminare si O nsistenta pe partea adoua. Dupa ce prima repriza a fost la controlul Astrei ei reusind sa dea gol in min 31 prin Ionita, apoi s-au limitat sa stea in aparare cu rare contraatacuri, PE Budescu nu l-am azut sa iasa la rampa, in ciuda comentatorilor care il lauda u in nestire, ca ce tehnica are, un lider, dar aseara nu a facut nimic. Cu TAkayuki alergand degeaba, Acel mijlocas stanga Nicoara care nu are o treaba cu lovirea mingii,  si niciodata nu a avut, asta a alergat tot timpu pe flancu ala si isi facea mingea tot timpul pe stanga ca sa centreze, nu intra niciodata in centru pentru ca e bata, nu stie ce sa faca acolo. MArele Sumudica l-a vazut vreun mare jucator nu stiu cum l-a adus la echipa pe acest jucator de nivel aproape de zero. Asa ca nu au stat decat in Ionita care intradevar a aratat ca stie fotbal facand niste driblinguri fundasilor rudimentari ai Voluntari ului. Dar nu a reusit sa mai marcheze o data in a doua reprizza. au jucat fara  Teixeira in repriza a doua, scos de pe teren in urma unei caderi foarte ciudate.

SI Arbitrul, arbitrul este un om foarte important mai ales cand in finala joaca echipa dlui PAndele , primarul Orasului Voluntari(auziti, acum e oras Voluntari!@) . in repriza secunda arbitrul dadea lovitura pentru voluntari la fiecare duel mai tare intre doi jucatori ai celor doua echipe chiar daca amandoi iintraula fel.

La mingi in aut date de Voluntari el dadea aut pentru Astra si Toate nu se puteau incununa decat cu un pealty pentru FC Voluntari, in in 83 si Se facea 1-1. de acolo era clar ca Astra nu ai are putere sau chef sa incerce inca un gol. au ajuns la Pnalty uri unde Echi[a antrenata de Claudiu Niculescu, acest marcelloLippi al romaniei a castigat.

Si asa ne-a mancat si biletul nostru, Au avut cei dela Astra meciul in control dar l-au pieedut  tipic unor romanasi care se vad cu sacii in caruta prea devre,me.