Joi Pariuri cupa ligii Angliei si Cupa Spaniei ne pot umple buzunarele!

• Hull – Manchester United .

wayne-rooney-manchester-united_3447230

In Cupa Ligii , semifinala, meciul retur.

Acum 2 saptamani In tur, Manchester a castigat 2-0. A jucat un meci greu weekendul trecut in campionat cu Stoke cand a remizat 1-1, United marcand golul egalarii in minutul 93. Ei nu joaca sa dea goluri  multe mai mult de 3 nu au marcat decat in 4 din ultimele 15 meciuri cu feyenoord 4-1( europa league) cu West ham in campionat cu sunderland;  cu Reading in cupa ANGLIEI 4-0.

Hull – Manchester United, 2-4 goluri @ 1.44
lionel-messi

• Barcelona – Sociedad

BArcelona are un parcurs bun in campionat dupa ce au trecut de Eibar 4-0 in deplasare. In precedenta etapa din cupa in optimi Barcelona a reusit sa intoarca victoria lui Bilbaio de pe San Mames, si a castigat 3-1 pe teren propriu, \

Acesta este returul Sfertului de finala a cupei . BArcelona a catigat meciul tur cu Sociedad 1-0 intr-un meci cam apatic cu Neymar foarte slab.

Barcelona cred ca va castiga si va marca minim 2 3 goluri Pe teren propriu jucand f bine.

Barcelona – Sociedad, 3-5 goluri @ 1,70

Belgia etapa 23 • Eupen – Standard

Eupen pe locul 13 (16 echipe in campionat belgiei) cu 20 de puncte. Standard pe 9 cu 31 de puncte. Standard a primit doar 26 de goluri in 21 de etape(mai are o restanta) IAr Eupen primit 51 . Standard are in ultimele  5 etape o victorie 3-1 cu Westerlo 3 egaluri(2-2 , 1-1, 2-2) si o infrangere in ultima etapa cu GEnk 0-3.

Eupen are 1 victorie 1 egal 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri de campionat. in ultima etapa saptamana trecuta a jucat cu Genk si a pierdut 0-1.  sunt echipe ofensive dar mai au si meciuri de 2 goluri. nu stii niciodata la belgieni.

In s-au intalnit sezonu asta dupa ce din 20011 Eupen a fost in ligile inferioare. In turul acestui sezon 3-0 a castigat Standard.